dostawa od 8,00 odbiór w 3400 punktach bez kolejki wysyłka w 24h

gwiazdka obrazek
Markowe ubranka dla dzieci
10 lipca 2018 Ciekawostki

Markowe ubranka dla dzieci

Czy warto kupować markowe ubranka dla dzieci?

Zdania na temat tego, czy warto inwestować w markowe ubranka dla dzieci, są podzielone. Część rodziców uważa to za stratę pieniędzy, inni zaś są zdania, że na dziecku nie należy oszczędzać, a dobra marka oznacza wysoką jakość materiałów, a co za tym idzie – komfort i bezpieczeństwo dziecka. Gdzie leży prawda? Jak zwykle gdzieś pośrodku. Każdy rodzic najlepiej wie, co dla jego dziecka jest najlepsze, zna także własne możliwości finansowe. Mimo to spróbujemy przybliżyć argumenty zwolenników i przeciwników kupowania markowych ubranek dziecięcych.

Argumenty zwolenników markowej odzieży

Znani producenci odzieży dla dzieci nie mogą pozwolić sobie na wykorzystanie materiałów, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Od danej marki oczekuje się konkretnej jakości – materiałów ładnych, trwałych, dość miękkich i rozciągliwych, a jednocześnie nietracących formy. Powinny być to tkaniny naturalne, pozbawione chemicznego zapachu. Im wyższa jakość materiału, tym dziecko lepiej czuje się w takim ubranku. Poza tym porządne ubranko wytrzyma znacznie więcej prań niż rzecz za kilka złotych, a jak wiadomo, dzieci mocno się brudzą.

Niepowtarzalny design

Zwolennicy markowych ubranek dla dzieci uważają, że tego typu odzież jest znacznie ładniejsza i ciekawsza niż pstrokate ciuszki oferowane na bazarach. Małe dziecko wygląda w nich modnie i schludnie, od małego uczy się dobrego stylu, dobierania pasujących do siebie fasonów i kolorów. Zakup markowych ubranek gwarantuje, że dziecko będzie ubrane modnie, nawet jeśli rodzice nie śledzą aktualnych trendów modowych.

Dzieci rosną bardzo szybko – wielokrotnie nie zdążą znosić ubranka, a już okazuje się, że nogawki czy rękawy są za krótkie. Markowy ciuch w dobrym stanie można wystawić na sprzedaż. Dzięki temu, że został wykonany z materiałów wysokiej jakości, wygląda niemal jak nowy i z pewnością znajdzie się ktoś, kto chętnie go kupi. Odzyskujemy zatem część wydanych na daną rzecz pieniędzy, a jednocześnie mogliśmy modnie ubrać nasze dziecko.

Markowe ubranka dla dzieci – argumenty przeciwników

Szkoda pieniędzy na ubranie, które posłuży zaledwie kilka miesięcy

Dzieci, zwłaszcza w wieku niemowlęcym, rosną bardzo szybko. Rozmiar ubranek zmienia się co kilka miesięcy, a niekiedy nawet tygodni. Jaki sens ma zatem inwestowanie w drogie rzeczy, z których po chwili nie będzie żadnego pożytku?

Odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama, jednak jeżeli chcemy mieć dziecko ubrane modnie i wygodnie, a potem mieć możliwość sprzedaży danej rzeczy bądź zachowania jej w świetnym stanie dla młodszego rodzeństwa, odpowiedź wcale nie jest taka oczywista.

Przeciwnicy kupowania markowych ubranek uważają, że inwestowanie w nie mija się z celem, ponieważ dzieci bardzo szybko niszczą odzież. Plamią koszulki, wycierają kolana, zahaczają o różne przedmioty. Taka rzecz nadaje się do wyrzucenia, a znacznie łatwiej jest wyrzucić ubranko za kilka złotych niż kilkadziesiąt.

Pamiętajmy jednak, że jeśli kupimy rzecz dobrej jakości, istnieje spora szansa, że maluch jej nie zniszczy, a prędzej zdąży z niej wyrosnąć.

Większość ubrań i tak pochodzi z Chin

To argument, który z ust przeciwników markowych ubrań (nie tylko dla dzieci) można usłyszeć bardzo często. Rzeczywiście, kiedy sprawdzamy metkę ubranka pochodzącego z bazaru, często naszym oczom ukazuje się napis „made in China” i niestety równie często taki napis spotykamy na metkach ubranek markowych.

Sugerowanie się metką nie ma w tym wypadku większego sensu. W Chinach, jak i w każdym innym państwie, mogą być produkowane zarówno rzeczy świetnej jakości, wykonane z ogromną dbałością o detale, jak i „jednorazówki”, czyli ubrania wyglądające dobrze do pierwszego prania.

Jak kupować ubranka dla dzieci?

We wszystkim należy zachować umiar. Pamiętajmy, że markowe ubranko wcale nie musi być drogie, oraz że niekiedy w asortymencie danej firmy znajdują się zarówno rzeczy świetnej jakości, jak i te przeciętne. Warto czytać składy materiałów oraz opinie innych, doświadczonych klientów. Mamy, które miały okazję przetestować dane ubranko, mogą powiedzieć czy rozmiar jest adekwatny do wieku dziecka, czy ubranko jest wygodne, jak zachowuje się po wielu praniach i czy jest warte swojej ceny.

Podziel się: