dostawa od 8,00 odbiór w 3400 punktach bez kolejki wysyłka w 24h

gwiazdka obrazek
Sukienki dla dziewczynek
10 lipca 2018 Promocje

Sukienki dla dziewczynek

Sukienki dla dziewczynek w każdym wieku

Sukienka to niezbędny element dziewczęcej garderoby. W zależności od fasonu i rodzaju tkaniny, doskonale sprawdza się zarówno latem, jak i zimą. Sukienki mogą nosić dziewczynki w każdym wieku, choć prawdziwy boom na nie przypada na czas przedszkolny. Wówczas, wzorem koleżanek, większość dziewcząt nie chce pójść do przedszkola w niczym innym, jak tylko w sukience.

Sukienki na co dzień i od święta

Sukienki dla dziewczynek mogą być wykonane z różnych materiałów. Latem najlepiej sprawdzają się ubranka wykonane z bawełny, wiskozy czy lnu. Jesienią i zimą przydadzą się sukienki z dzianiny, sztruksu, dżinsu czy wełny. Ważne, by były wygodne i nie krępowały ruchów dziecka. Dotyczy to przede wszystkim sukienek codziennych, choć ubrania wizytowe również powinny być komfortowe w noszeniu.

Sukienki codzienne są na ogół dość proste w formie, co wcale nie oznacza, że muszą być nudne. Przeciwnie – bogactwo kolorów, aplikacji i ozdób sprawia, że dziewczynki bardzo chętnie po nie sięgają. Prawdziwe szaleństwo ma miejsce jednak wówczas, gdy mogą włożyć sukienkę wizytową, zwykle mocno falbaniastą i błyszczącą, podobną do tych, noszonych przez znane z bajek księżniczki.

W naszym sklepie dostępne są zarówno sukienki na co dzień, jak i te na specjalne uroczystości.

Sukienki dla dziewczynek w wieku niemowlęcym

W pierwszych miesiącach życia niemowlę najlepiej czuje się w body, pajacyku lub śpiochach, czyli odzieży stworzonej specjalnie z myślą o dzieciach z tej grupy wiekowej. Starsze niemowlę zaczyna odróżniać dzień od nocy i w zależności od pory dnia zmienia się także jego garderoba. W powszechnym użyciu są bawełniane spodnie i bluzeczki, a w przypadku dziewczynek sukienki.

Sukienka jest doskonałym wyborem, ponieważ dzięki temu, że nie posiada żadnych zapięć w kroku, umożliwia błyskawiczną wymianę pieluszki. Zdecydowanie nie może być jednak zbyt długa, ponieważ w przeciwnym razie raczkujące i próbujące wstawać niemowlę będzie się o nią potykać.

Sukienki dla dziewczynek w wieku przedszkolnym

Między wiekiem niemowlęcym a przedszkolnym następuje czas gwałtownego rozwoju ruchowego dziecka. Zaczyna nie tylko sprawnie chodzić, ale i biegać, skakać, wspinać się. W tym czasie sukienki zwykle schodzą na nieco dalszy plan, zakładane są na ważniejsze wyjścia z domu. Powrót do sukienek następuje w wieku przedszkolnym.

Bardzo wygodnym strojem do przedszkola są leginsy zestawione z bawełnianą bluzeczką. Wiele mam zauważa jednak, że ich córki nagle chcą się ubierać niemal wyłącznie w sukienki. Mocniej niż kiedykolwiek rozumieją, że to część garderoby, która różni je od chłopców. Zwracają również uwagę na to, w jakich sukienkach przychodzą ich koleżanki, pojawiają się pierwsze rozmowy o elementach garderoby, nie tylko sukienkach, ale też rajstopkach czy spinkach do włosów.

Jeżeli dziewczynki chcą chodzić do przedszkola w sukienkach, należy im to umożliwić. Warto jednak zadbać o to, by sukienka była wygodna, wykonana z przyjemnych w dotyku i trwałych materiałów oraz, by dziecko nie miało problemów z samodzielnym jej założeniem.

Podziel się: